czwartek

"Bo miłość jest mocna jak śmierć, twarda jak otchłań jest zazdrość (…)"

"Wody mnogie nie mogły ugasić miłości i rzeki nie zatopią jej; choćbyś dał za nią całe swe mienie, ona wzgardzi nim jako nicością."


Czego tak naprawdę potrafi dokonać człowiek. Jak daleko potrafi się posunąć żeby zniszczyć, żeby cierpieć.
Nie liczmy na Boskie Niebo, jeżeli w nie nie wierzymy. Jeżeli sami go nie stworzymy.
Żyj tak, abyś wszystkim dawał szczęście, abyś wiedział że to dzięki Tobie.
Że to właśnie Ty zmieniłeś część świata.
Nie stawaj się ideałem, bądź jego odzwierciedleniem. Abyś mógł dawać i nigdy nie brać.Sięgając po najwyższe z gwiazd depczemy po tych, które mamy pod stopami...

Ile razy obejrzeliście się przez ramię, nie zauważając tego, co trzymacie w ręce?
Ile razy zawiedliście się, przez upadki na prostych błędach?
Jak bardzo potraficie kochać?
Jak bardzo chcielibyście powiedzieć "kocham"?

Mając obok siebie Szczęście i Miłość zapominamy o wszystkim, co nas otacza. Już nie mają sensu wszystkie problemy i cierpienia, wierzymy tak bardzo w nasze uczucia.
Ale gdy tylko pojawiają się problemy, czy te małe, czy większe nie potrafimy sobie z nimi radzić.
Mówiąc o problemach, nie powinno się mieć na myśli tego co może w widoczny sposób zachwiać nasze Szczęście.
To małe, niepowtarzalne chwile.
Starajmy się uśmiechać więcej, mimo bólu i goryczy. Pamiętajmy, że tego właśnie oczekujemy od innych.

Jeżeli kochasz, bądź przykładem Miłości.
Kiedy ostatnim razem uszczęśliwiłeś?
Kiedy czułeś, że Osoba którą kochasz czuje się kochana?
Kiedy czułeś się szczęśliwy?


" Pewne zdarzenia dzieją się w naszym życiu po to, abyśmy mogli wrócić na prawdziwą drogę własnej Legendy. Inne po to, aby zastosować w praktyce to, czego się nauczyliśmy. I w końcu są takie, które dzieją się, aby nas czegoś nauczyć.
(..)
Mimo to, kochała go nadal, bo - po raz pierwszy w życiu - poznała, co to wolność. Mogła go kochać, choćby miał się o tym nigdy nie dowiedzieć, nie potrzebowała jego pozwolenia, by niepokoić się tym, co ludzie knują przeciwko niemu. To właśnie była wolność - czuć to, czego pragnęło jej serce, nie bacząc na to, co pomyślą inni."

"Każdy potrafi kochać, to wrodzony dar. Jednym przychodzi to spontanicznie, lecz większość z nas musi się tego ponownie nauczyć. Musimy przypomnieć sobie, jak się kocha, i wszyscy bez wyjątku spalić się w ogniu minionych namiętności, przeżyć raz jeszcze radości i udręki, wzloty i upadki, aż w końcu uda nam się dostrzec tajemniczą nić, która łączy wszystkie nasze spotkania. Wtedy ciało uczy się mówić językiem duszy - można to nazwać też seksem. I tym właśnie chciałabym obdarować mężczyznę, który przywrócił mi duszę. O to mnie poprosił i to dostanie. Chcę, by był szczęśliwy.
(...)
Gdy spotykamy kogoś i zakochujemy się, myślimy, że cały wszechświat nam sprzyja. Tak jak dziś o zachodzie słońca. Ale jeżeli coś nie pójdzie po naszej myśli, wszystko rozpryskuje się niczym bańka mydlana i znika! Czaple, muzyka w oddali, smak jego ust, jak piękno, które istniało chwilę wcześniej, może rozproszyć się tak szybko?
Życie płynie bardzo prędko: przenosi nas z raju w otchłanie piekieł, w ciągu paru sekund."